Maślicka 166a Wrocław

Dyskuje nt. inwestycji na Maślickiej 166a we Wrocławiu, realizowanej przez Simbud sp.z.o.o.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#226 2019-09-21 14:26:00

Krzysztof
Gość
Windows 7Chrome 76.0.3809.132

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam,
wczoraj odwiedziłem budowę. Zamieszczam dwa zdjęcia. Przestawiono rusztowanie i rozpoczęto pracę po drugiej stronie budynku.
https://tufotki.pl/25gqr

#227 2019-09-24 12:48:54

Krzysztof
Gość
Windows 7Chrome 76.0.3809.132

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam,
wczoraj na budowie była dostawa pod wylewki. Pracę w budynku trwają. Dwa zdjęcia w linku poniżej. Jeśli ktoś z Państwa również bywa regularnie na Maślicach również proszę o umieszczanie aktualnych zdjęć.

https://tufotki.pl/aD3QG

#228 2019-10-07 11:53:26

Krzysztof
Gość
Windows 7Chrome 77.0.3865.90

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dzień dobry,
co na budowie? Wylewanie posadzek ciąg dalszy. Prace przeniosły się na drugą klatkę. Poniżej zdjęcia z czwartku 03.10.2019r. Nakręciłem też krótki filmik ale mam problem z zamieszczeniem, więc zdjęcia muszą nam wystarczyć? Jeśli ktoś jeszcze bywa regularnie lub od czasu do czasu na Maślicach proszę dzielcie się z innymi zdjęciami. Dzięki
https://tufotki.pl/k8nEb

#229 2019-10-17 20:35:33

sąsiad
Gość
WindowsOpera 63.0.3368.107

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Kiedy zebranie wierzycieli?

#230 2019-10-17 21:08:53

HPKM Legal Group
Gość
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Szanowni Państwo,

niniejszym informuję, że postanowieniem Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, Wydział VIII Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych z dnia 16 października 2019 r. (w sprawie o sygnaturze VIII GU 175/19) ogłoszono upadłość dłużnika "SIMBUD" sp. z o.o. we Wrocławiu (nr KRS 0000513567). Na syndyka masy upadłości wybrano r.pr. Piotra Hanaja - dotychczasowego tymczasowego nadzorcę sądowego.

Obecnie syndyk masy upadłości podejmuje działania związane z ustaleniem stanu i zabezpieczeniem majątku upadłej spółki, a także zgromadzeniem kompletu dokumentacji. W pierwszej fazie postępowania prowadzone również będą czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności związanych z wierzycielami spółki. Istotnym jest, aby dotrzeć do możliwie jak najszerszego grona wierzycieli, aby w jak najpełniejszy sposób zabezpieczyć ich interesy.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą do wszystkich osób, które jeszcze tego nie uczyniły, o kontakt mailowy pod adresem kurowski@hpkm.pl oraz hanaj@hpkm.pl z jednoczesnym wskazaniem:

1. Imienia i nazwiska wierzyciela oraz adresu do doręczeń;
2. Kwoty już zapłaconej na rzecz dłużnika;
3. Kwoty jaka zgodnie z umową pozostaje do zapłaty na rzecz dłużnika;
4. Danych nabywanego lokalu;
5. Informacji czy podjęte zostały już jakieś działania prawne w związku z umową (np. odstąpienie od umowy, działania przed sądem);
6. Informacji co do Państwa oczekiwań w przypadku ogłoszenia upadłości - czy Państwa wolą byłoby dokończenie inwestycji i odbiór lokalu czy uzyskanie zwrotu środków pieniężnych.

Jednocześnie informuję, że znani syndykowi masy upadłości wierzycieli zostaną zawiadomieni listownie o ogłoszeniu upadłości spółki oraz o prawie zgłoszenia wierzytelności. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do śledzenia informacji na stronie syndycy.hpkm.pl, gdzie również zamieszczane będą informacje dotyczące postępowania upadłościowego.

Zwracam się do użytkowników forum z prośbą o przekazanie niniejszej informacji do możliwie jak najszerszego kręgu wierzycieli.

Z poważaniem,

r.pr. Mateusz Kurowski

kontakt telefoniczny:
r.pr. Mateusz Kurowski - 504 024 484
r.pr. Piotr Hanaj - 791 661 767

#231 2020-03-06 12:20:34

Aleksandra_1
Gość
WindowsChrome 80.0.3987.136

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dzień dobry,
dziś rozmawiałam z panem Hanajem na temat naszej sytuacji. Z tego, co mówił, raczej budowa nie będzie kontynuowana. Czy ktoś z Państwa wyraża chęć kontynuacji budowy? Czy raczej są Państwo za wypłatą środków?
Proponuję zorganizowanie spotkania, na którym będziemy mogli się podzielić wiedzą i oczekiwaniami.
Pozdrawiam

#232 2020-04-08 16:46:07

krzycka
Gość
MacintoshOpera 67.0.3575.115

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Hadrian napisał/a:

pewnie ma swój honor i nie ma na to czasu.

Simson i honor [dblpt]D Ten człowiek to chodzące oszustwo, tak było na Hubskiej, tak było na Krzyckiej (zostawił mieszkańców z długami za media), tak było na Życzliwej, gdzie codziennie parkuje swojego lexusa, tak jak widać było i na Maślickiej. Dziwię się, że nikt go wcześniej nie prześwietlił tutaj, decydując się na zakup mieszkania. Ten człowiek "upada" spółkę za spółką.

#233 2020-04-08 16:50:44

krzycka
Gość
MacintoshOpera 67.0.3575.115

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

A, jeszcze jedno. Parking na życzliwej był parkingiem, na podstawie którego wydano pozwolenie na budowę na krzyckiej i należał do tego bloku, ale oczywiście simson zachachmęcił i zagrabił ten parking pod życzliwą, zostawiając mieszkańców krzyckiej z 7 naziemnymi miejscami parkingowymi [dblpt])

#234 2020-08-18 14:21:34

Wierzyciel
Gość
AndroidChrome 83.0.4103.116

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

dzień dobry,  czy ma ktoś nowe informacje w sprawie? Czy wiadomo kiedy można się spodziewać kolejnych kroków i w którą stronę będą zmierzać?

#235 2020-11-09 09:27:23

Hadrian
Gość
Windows 8.1Firefox 82.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam. Dowiedzieli się coś Państwo co w sprawie? Na jakim etapie jest upadłość?

#236 2020-11-16 13:31:01

Hadrian
Gość
Windows 8.1Firefox 82.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam. Kontaktowałem się z syndykiem ws. upadłości. W dalszym ciągu syndyk czeka na uprawomocnienie się postanowienia ws. upadłości. Tak więc czekamy na Sąd. Domniemywam, że Simbud na razie skutecznie się odwołuje od tego postanowienia, ale liczę na to, że sprawa niebawem ruszy dalej. Po uprawomocnieniu się postanowienia syndyk przystąpi do wysprzedania majątku spółki, tj. będzie miał miejsce przetarg.

#237 2021-01-29 14:23:35

Madzia
Gość
WindowsOpera 73.0.3856.344

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dzień dobry,
czy coś w ogóle się jeszcze dzieje na budowie? Byłam 3 razy w ostatnich dwóch miesiącach i głucha pustka [dblpt](

#238 2021-02-03 22:11:52

Wierzyciel
Gość
Windows 8.1Chrome 87.0.4280.141

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dobry wieczór, mnie też bardzo interesuje czy ktokolwiek ma jakiekolwiek informacje w temacie? Bo to już stanowczo za długo trwa.

#239 2021-02-05 10:58:40

Sąsiad
Gość
WindowsChrome 87.0.4280.107

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Aktualnie:
mamy prawomocny wyrok upadłościowy
Simson napisał kolejne odwołanie, tym razem od wyceny nieruchomości (robi wszystko aby opóźnić temat)

Dlaczego kogokolwiek jeszcze obchodzi co się dzieje na budowie?
przecież to już jest 100% pewne że NIKT z nas nie dostanie mieszkania!
Budowa idzie pod młotek a ci dobrze zabezpieczeni dostaną "jakieś" pieniądze (pewnie nie całość i pewnie bez odsetek a i cholera wie kiedy)

Dla tych, którzy się łudzą polecam porozmawiać z Panią sędzią i z jakimiś prawnikami
Proszę nie dać się mamić przewodniczącemu rady wierzycieli - przecież to kolega Simsona i nawet się z tym w żaden sposób nie kryją

Simsonowi zależy teraz tylko na jednym, przeciągać temat najdłużej jak się da. inflacja zżera nasze pieniądze a ceny nieruchomości idą mocno w górę.

Kto może niech pisze do Pani sędzi wnioski o przyspieszenie rozpatrywania kolejnych odwołań Simsona - to jest jedyne co możemy zrobić.

#240 2021-02-24 17:23:26

Wierzyciel
Gość
AndroidChrome 88.0.4324.181

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Szanowni Państwo (wierzyciele spółki SIMBUD),
sam też jestem wierzycielem tej spółki i żywo się interesuję tym co się dzieje, bo zależy mi na odzyskaniu pieniędzy. Ze sprawdzonych informacji, potwierdzonych przez dokumenty które są w Sądzie, wiem, że obecnie podejmowane są działania w kierunku procedowania  układu w upadłości. Układ ten popierany jest przez większość wierzycieli nierzeczowych, czyli nie mających zabezpieczenia hipotecznego. Jest to w mojej ocenie, racjonalnie oceniając sytuację, jedyny sposób aby wszyscy wierzyciele zostali zaspokojeni w 100% (co do chociażby kapitału) i żadna z grup nie została poszkodowana. Taką propozycję dostałem również ja. Zakłada ona dokończenie budowy, sprzedaż mieszkań na wolnym rynku i zaspokojenie wszystkich wierzytelności. Na taką propozycję przystałem, jako wierzyciel nierzeczowy. Sprzedaż przez syndyka majątku Simbudu nie pozwoli na zaspokojenie wszystkich wierzytelności. W całości zostaną zaspokojeni jedynie wierzyciele, którzy mają wpis na hipotece a wierzyciele, którzy nie mają takiego zabezpieczenia, czyli większość osób (w tym ja) otrzyma może 50% kapitału.
Na takie działanie syndyka nie zgadzam się ja i też inni wierzyciele nierzeczowi.  Pogodziłem się z faktem, że nie otrzymam mieszkania, ale chcę odzyskać 100% włożonego kapitału a nie połowę z niego lub mniej. Będę o to walczył i z pewnością, każdy kto chce odzyskać 100% kapitału też będzie o to walczył.

#241 2021-02-26 15:20:43

Wierzyciel
Gość
Windows 8.1Chrome 87.0.4280.141

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

A czy w takim razie wiadomo w jaki sposób będą sprzedawane mieszkania przy założeniu, że układ zaproponowany przez Pana Piotra Simsona wejdzie w życie biorąc pod uwagę że; spółka jest w upadłości, nie jest spółką deweloperską i nie ma rachunku powierniczego?

#242 2021-04-07 12:22:00

Katarzyna
Gość
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Gdyby ktoś rozważał podjęcie innej decyzji niż rozstrzygnięcie sporu z Piotrem Simsonem sądowo (w co nie wierzę) - zachęcam do lektury z forum odnośnie jednej z poprzednich inwestycji jegomościa:

https://forum.gazeta.pl/forum/w,186,120 … perze.html

#243 2021-04-27 17:10:08

wkurzony
Gość
WindowsChrome 90.0.4430.85

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Wierzyciel napisał/a:

Zakłada ona dokończenie budowy, sprzedaż mieszkań na wolnym rynku i zaspokojenie wszystkich wierzytelności.

Co za idiotyczny pomysł!!!
Czyli jeśli ktoś przykładowo kupił trzypokojowe mieszkanie za 300 tys., to simbud ma je teraz sprzedać za 400 tys. (tak orientacyjnie poszły ceny w górę przez ten czas na wolnym rynku) po to, żeby oddać niedoszłemu właścicielowi te 300 tys. za które teraz kupi sobie co najwyżej dwa pokoje? A różnica pójdzie na cele charytatywne fundacji imienia Simsona?
Skoro mieszkania miałyby być kończone, to dla niedoszłych właścicieli najkorzystniej byłoby, aby je otrzymali i zrobili co z nimi uznają za słuszne - zamieszkali lub sprzedali.
A nie jakaś kretyńska zabawa w kolejne pośrednictwo i nabieranie ufnych ludzi na bajki złodzieja - rozwiązanie idealne, żeby jak najmniej na nim stracił złodziej, po sprzedaży mieszkań ogłosił kolejną upadłość i zawinął się z pieniędzmi definitywnie.

#244 2021-08-31 15:54:32

Wierzyciel
Gość
Windows 8.1Chrome 90.0.4430.212

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Czy są jakieś nowe wątki w sprawie? Czy ma ktoś jakieś nowe informacje ?

#245 2021-09-06 08:36:57

nikt
Gość
WindowsChrome 92.0.4515.159

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Wierzyciel napisał/a:

Czy są jakieś nowe wątki w sprawie? Czy ma ktoś jakieś nowe informacje ?

Od jakiegoś czasu znowu na budowie pojawiają się ekipy wykończeniowe. Nic więcej nie wiem.

#246 2021-09-16 07:34:15

Wierzyciel
Gość
WindowsChrome 93.0.4577.82

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Wierzyciel napisał/a:

Czy są jakieś nowe wątki w sprawie? Czy ma ktoś jakieś nowe informacje ?

Witam,
tak, budowa jest kontynuowana. Jako jeden z wierzycieli spółki, chcący odzyskać 100% środków jakie włożyłem w tę inwestycję, byłem ostatnio w sądzie przejrzeć akta sprawy. Prace na budowie trwają i budowa będzie dokończona zgodnie z zawartym przez syndyka z wykonawcą aneksem do umowy o roboty budowlane, jaki znalazłem w aktach sprawy. Wszystkie mieszkania (lokale) będą sprzedane na rynku oddzielnie i dzięki temu środków ze sprzedaży powinno wystarczyć na pokrycie wszystkich wierzytelności w 100% a nie w 40%, o których wcześniej wspomniano. To chyba jedyne sensowne rozwiązanie, które pozwoli wszystkim wierzycielom odzyskać w całości włożone pieniądze. Na początku września odebrano pierwszy etap prac, idzie więc zgodnie z harmonogramem dokończenia budowy. Jak wszystko pójdzie według harmonogramu to do końca stycznia 2022 r. budynek powinien być gotowy.

#247 2021-09-16 10:08:54

Wierzyciel
Gość
WindowsChrome 93.0.4577.82

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

wkurzony napisał/a:
Wierzyciel napisał/a:

Zakłada ona dokończenie budowy, sprzedaż mieszkań na wolnym rynku i zaspokojenie wszystkich wierzytelności.

Co za idiotyczny pomysł!!!
Czyli jeśli ktoś przykładowo kupił trzypokojowe mieszkanie za 300 tys., to simbud ma je teraz sprzedać za 400 tys. (tak orientacyjnie poszły ceny w górę przez ten czas na wolnym rynku) po to, żeby oddać niedoszłemu właścicielowi te 300 tys. za które teraz kupi sobie co najwyżej dwa pokoje? A różnica pójdzie na cele charytatywne fundacji imienia Simsona?
Skoro mieszkania miałyby być kończone, to dla niedoszłych właścicieli najkorzystniej byłoby, aby je otrzymali i zrobili co z nimi uznają za słuszne - zamieszkali lub sprzedali.
A nie jakaś kretyńska zabawa w kolejne pośrednictwo i nabieranie ufnych ludzi na bajki złodzieja - rozwiązanie idealne, żeby jak najmniej na nim stracił złodziej, po sprzedaży mieszkań ogłosił kolejną upadłość i zawinął się z pieniędzmi definitywnie.


A uważa Pan, że lepiej dostać z tych 300 tyś 40%? Jestem żywo zainteresowany rozwiązaniem sprawy i zwrotem środków, które w to włożyłem. O mieszkaniu tam nie myślę. Przeglądam akta sprawy, jestem w kontakcie z Syndykiem. Proponuję porozmawiać z Syndykiem, innymi wierzycielami, którzy nie mają zabezpieczenia na hipotece i zrozumie Pan, że w obecnej naszej sytuacji to najlepsza i chyba jedyna możliwość, żeby zniwelować straty. Pozdrawiam

#248 2022-01-25 14:32:57

wierzyciel
Gość
WindowsChrome 97.0.4692.71

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dzień dobry. Czy ktoś może wie czy coś nowego w naszej sprawie słychać?

#249 2022-06-13 12:01:35

syndyk Piotr Hanaj
Gość
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Szanowni Państwo,
Z uwagi na liczne wątpliwości i zapytania kierowane do mnie drogą mailową oraz telefoniczną chciałbym Państwa poinformować o obecnym stanie postępowania upadłościowego. Faktycznie zostało zawarte porozumienie z generalnym wykonawcą w przedmiocie dokończenie inwestycji. Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania dokumentów niezbędnych do pozwolenia na użytkowanie. Gdy to nastąpi odbędzie się posiedzenie Rady Wierzycieli, która zdecyduje o formie likwidacji tego składnika majątkowego - albo będzie sprzedaż poszczególnych mieszkań, albo budynku jako całości. Powyżej pojawiały się wpisy i pytania o możliwość przekazania mieszkań nabywcom, w związku z czym informuję, że z uwagi na brak zawieranych umów deweloperskich z nabywcami nie ma takiej możliwości, przepisy na to nie pozwalają. Jeśli mają Państwo pytania proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy.
Z poważaniem,
Piotr Hanaj

#250 2022-12-24 00:35:49

geminus
Gość
WindowsFirefox 108.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Wsystkim wierzycielom Wesołych Swiat  oraz wytrwałości i determinacji w oczekiwniu na pieniązki od syndyka , tak długo wyczekiwane i ogromnie potrzebne  .jeszcze raz dla wszystkich wszystkiego najlepsego

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
xjumpx - eyerr - javfinder - loudrp - niceshot