Maślicka 166a Wrocław

Dyskuje nt. inwestycji na Maślickiej 166a we Wrocławiu, realizowanej przez Simbud sp.z.o.o.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#251 2023-03-01 16:22:06

odkupie
Gość
WindowsChrome 110.0.0.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dzień dobry wszystkim Wierzycielom

Piszę do Państwa jako potencjalny zainteresowany odkupieniem Państwa wierzytelności hipotecznej na nieruchomościach przy ul. Maślickiej. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani sprzedażą swojej wierzytelności i szybciej odzyskać pieniądze proszę o kontakt: kontakt@dm-home.pl 

Nie jesteśmy biurem nieruchomości, lecz działamy jako kancelaria adwokacka.

#252 2023-03-01 23:22:20

Wierzyciel
Gość
WindowsChrome 110.0.0.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

#253 2023-08-11 15:49:53

bart
Gość
UbuntuFirefox 116.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Nie znalazł się chętny na zakup budynku w całości? Dlaczego? Za wysoka cena czy zły stan techniczny?

#254 2023-09-04 15:09:48

Adrian
Gość
WindowsChrome 116.0.0.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Jak dla mnie, to za wysoka cena. Teraz poszczególne mieszkania są wystawione na sprzedaż przez Syndyka. https://www.otodom.pl/pl/firmy/dewelope … -ID9427807

#255 2023-09-04 15:10:54

Adrian
Gość
WindowsChrome 116.0.0.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Mieszkania mają cenę nieco niższą niż rynkową, więc jest szansa, że w takiej formie uda się sprzedać.

#256 2023-09-04 17:08:43

Kupujacy
Gość
AndroidChrome 116.0.0.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam. Złożyłem ofertę na zakup jednego z mieszkan. Składanie ofert jest do końca przyszłego tygodnia. Chyba zmienił się Syndyk, bo ten z którym rozmawiałem udzielił pełnej informacji a jego pracownik pokazuje lokale na miejscu. Zobaczymy ile będzie zainteresowanych.

#257 2023-09-04 21:56:40

bart
Gość
UbuntuFirefox 117.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Adrian napisał/a:

Mieszkania mają cenę nieco niższą niż rynkową, więc jest szansa, że w takiej formie uda się sprzedać.

Niższą cenę, ale są to mieszkania bez gwarancji i rękojmi. Więc za wszelkie wady ukryte sprzedawca nie odpowiada.

#258 2023-09-13 09:52:01

Bert
Gość
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam, czy wiadomo kiedy będą wyniki licytacji i będzie wiadomo ile mieszkan sie sprzedało?
Pozdrawiam

#259 2023-09-17 21:10:27

Nowy
Gość
WindowsFirefox 117.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam.

#260 2023-09-17 21:27:29

Nowy
Gość
WindowsFirefox 117.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam. Byłem tam oglądać mieszkanie   na 1 piętrze. Windy nie chodzą. To jest  ogólnie plac budowy i bardzo dużo prac do wykonania przez przyszłych mieszkańców .Stan wykonania  interesującego mnie mieszkania jest dobry, ale ni9edoszły właściciel sam dużo pracy w nie włożył.Majac na uwadze cenę mieszkania oraz zakres prac,do zrobienia  jak brak drogi, zalegajace kontenery, brak orodzenia ,brak parkingu naziemego , na nic nie ma gwarancji ani rękojmi z tytułu wad ukrytych  to zrezygnowałem, bo to duze koszty.

#261 2023-09-18 19:13:34

bart
Gość
UbuntuFirefox 117.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Nowy napisał/a:

Witam. Byłem tam oglądać mieszkanie   na 1 piętrze. Windy nie chodzą. To jest  ogólnie plac budowy i bardzo dużo prac do wykonania przez przyszłych mieszkańców .Stan wykonania  interesującego mnie mieszkania jest dobry, ale ni9edoszły właściciel sam dużo pracy w nie włożył.Majac na uwadze cenę mieszkania oraz zakres prac,do zrobienia  jak brak drogi, zalegajace kontenery, brak orodzenia ,brak parkingu naziemego , na nic nie ma gwarancji ani rękojmi z tytułu wad ukrytych  to zrezygnowałem, bo to duze koszty.

Nie przesadzaj, bo nie jest tak źle jak opisujesz. Rzeczy o których piszesz:
1. brak drogi - droga jest, jest wysypana tłuczniem i ma szerokość 5m (faktycznie warto w przyszłości wyłożyć ją kostką, ale nie jest to inwestycja na już)
2. zalegające kontenery - co za problem oddać je skąd zostały wypożyczone lub wezwać właściciela do zabrania ich z terenu inwestycji?
3. brak ogrodzenia - jest ogrodzenie tymczasowe budowlane i tu analogicznie jak w pkt 2 należy zwrócić je właścicielowi (postawienie nowego ogrodzenia nie jest wielką inwestycją, ale też można ją zaplanować za jakiś czas nie na już)
4. brak parkingu naziemnego - to jest fakt i z tym nic nie zrobisz (zobacz jednak na inne inwestycje wokoło, gdzie developerzy mimo że są parkingi naziemne to wyprzedają wszystkie miejsca i stawiają słupki dla właścicieli, czy zatem brak parkingu naziemnego jest tu wielką wadą? moim zdaniem nie)
5. brak gwarancji i rękojmi - tu jest największy problem i ryzyko (dziwi mnie fakt, że skoro Syndyk podjął się dokończenia tej inwestycji czyli zatrudnił wykonawcę do zrealizowania prac, to Syndyk nie otrzymał gwarancji lub nie może tej gwarancji przekazać przyszłego wspólnocie mieszkaniowej, mam nadzieje że na przyszłych mieszkańców nie spadnie duży ciężar finansowy związany z wadami i niedoróbkami inwestycji)

#262 2023-09-19 20:53:55

Nowy
Gość
WindowsFirefox 117.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Do bart.Witam Niestety , ale na przyszłych mieszkańcow spadną wszystkie koszta, bo gwarancje były ale tylko  na określony czas i się skończyły.Poczytaj  uważnie decyzję WINB 199/2023 to pomoże zrozumiec gdzie ma być droga na stonie 3 punkt 3. Za wypożyczenie kontenerów i ogrodzenia tez trzeba zapłacić..Syndyk to może sprzedać nawet dom bez  dachu, jeżeli znajdzie  się kupiec, potem to twoje zmartwienie. Ogólnie to cena nie jest wygórowana, ale to jest wielka niewiadomai też duże ryzyko zainwestowanych pieniędzy.

#263 2023-09-19 22:12:45

bart
Gość
UbuntuFirefox 117.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Do @Nowy. Zdaje się, że doczytałeś ten dokument tylko do 3 strony. Przeczytaj do końca. Pozdrawiam i zamykam dyskusję [dblpt])

#264 2023-09-26 10:16:07

Bert
Gość
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam, czy wiadomo ile mieszkań się sprzedało?

#265 2023-10-07 18:08:19

bart
Gość
UbuntuFirefox 118.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Wszystko jest podane na stronie konkursu.

#266 2023-10-07 19:57:53

Adrian
Gość
AndroidChrome 117.0.0.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

#267 2023-11-13 10:26:00

Tom
Gość
AndroidChrome 119.0.0.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Czy to już koniec sprzedaży?

#268 2023-11-13 14:04:15

Gość_nowy
Gość
WindowsChrome 119.0.0.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam,
Jestem zainteresowany zakupem mieszkania w tej inwestycji na poczet użytku prywatnego, jako odkupienie mieszkania od os. prywatnej która kupiła mieszkanie z licytacji. Przeczytałem sporą część tego wątku po czym wnioskuje, że większość problemów działa się w 2019/20/21, a na aktualnym etapie inwestycja jest należycie dokończona przez wykonawcę za sprawą Syndyka. Czy są jakieś informację nt. budynku/odbioru technicznego/pozwolenia na wprowadzenie/zadłużeniu/czegokolwiek, które powinny mnie zainteresować, a ja się do nich nie dokopałem ?

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje mogące pomóc.

Pozdrawiam serdecznie. [sred])

#269 2023-12-12 02:26:34

bart
Gość
UbuntuFirefox 120.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

@Gość_nowy, kupił Pan to mieszkanie?

#270 2023-12-28 01:54:04

Daniel
Gość
UbuntuFirefox 121.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Cześć. Zastanawiam się nad kupieniem tu mieszkania, ale mam kilka pytań. Czy nieruchomość stoi pusta czy są już pierwsi mieszkańcy? Kto zarządza nieruchomością i jakie są opłaty związane z czynszem? Czy sprawa drogi dojazdowej została już wyjaśniona i definitywnie zamknięta?

#271 2024-01-02 00:02:32

milena
Gość
WindowsFirefox 121.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Pierwsi mieszkancy są,zarządu jeszcze nie ma, droga fatalna, ale zgodnie z zapisem w pozwoleniu na użytkowanie dojazd  ma zrobić inwestor od ulSuwalskiej Ja też jestem zainteresowana,

#272 2024-01-08 10:14:16

bart
Gość
LinuxChrome 118.0.0.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Cześć,

Jestem mieszkańcem i chętnie zabiorę głos w dyskusji.

Na wstępie sprostuję, że kupiłem lokal w tej inwestycji, ale jeszcze w nim nie mieszkam.
Raczej nikt w tym budynku jeszcze nie mieszka. Wiem, że w kilku mieszkaniach trwają intensywne prace wykończeniowe. Pozostałe lokale stoją puste.

Nieruchomość ma już zarejestrowaną wspólnotę mieszkaniową i "wybrany" zarząd. Niestety nie jest to zarząd złożony z mieszkańców. Syndyk, który posiada jeszcze około 60% udziałów w nieruchomości, przeforsował wybraną przez siebie firmę "City Nest". Najpierw próbowano zmanipulować mieszkańców, aby podpisali akt notarialny w celu powierzenia zarządu obcej firmie (tzw. zarząd powierzony, który ciężko jest odwołać). A gdy to się nie udało, to na następnym zebraniu, syndyk zapowiedział, że nie dopuści żadnego mieszkańca do zarządu i przedstawiono propozycję uchwały wybrania jednoosobowego zarządu składającego się z właściciela firmy "City Nest" (jest to tzw. zarząd właścicielski pomimo tego, że członek zarządu jest osobą obcą i nie posiada lokalu we wspólnocie). Wynik głosowania nad uchwałą był przesądzony bez potrzeby liczenia głosów.

Na dzień dobry, mieszkańcy otrzymali wysokie opłaty za czynsz, średnio o 50% wyższe niż w innych wspólnotach z rejonu Maślic.

Mimo to jestem dobrej myśli. Syndyk nie sprzedał jeszcze większości mieszkań. Mam nadzieję, że gdy więcej lokali się sprzeda, wtedy uda sie mieszkańcom zmienić dotychczasowy zarząd, który narzucił im syndyk.

Pozdrawiam

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot