Maślicka 166a Wrocław

Dyskuje nt. inwestycji na Maślickiej 166a we Wrocławiu, realizowanej przez Simbud sp.z.o.o.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#26 2018-03-03 02:01:58

bius
Gość
WindowsChrome 58.0.3029.110

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Do  hadriam Co do tej kanalizacji to jest ona zrobiona tylko wzdłuż plotu. brak ru w budynku ja tez podlaczenia do sieci ogulnosplawnej. chyba ze  srac będziesz do wiadra , amyc się w pobliskim stawie.  co do ceny za metr ,to jest ona odwierciedleniem jakości wykonanej pracy i braku jasnych warunków korzystania z piosesji

#27 2018-03-03 02:14:26

bius
Gość
WindowsFirefox 58.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Do HadriamKanalzacja ,o ktorej pan pisze jest zrobiona tylko wzdluz plotu .Brak podloczenia w mieszkaniach oraz do sieci ogolnosplawnej Chyba zebediecie srac do wiadra a kapac sie lub myc w pobliskim stawie. Co do ceny za metr to, niestety jest ona wynikiem jakosci czyli cos  za cos

#28 2018-03-05 02:54:48

Hadrian
Gość
Windows 8.1Internet Explorer 11.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Szanowny Panie Biusie, o jakim Pan mówi ubezpieczeniu? Pan Piotr nie działa przecież w oparciu o rachunek powierniczy w banku. Inwestycję buduje ze środków własnych, a nie zaciąganych od klientów, za pośrednictwem banku. Nikt z nas nie podpisywał umowy deweloperskiej, a zwykłą umowę cywilno-prawną (rezerwacyjną), bądź ustanawiając hipotekę. Tym samym nie ma tu mowy o żadnym obowiązkowym ubezpieczeniu.

Nie zgodzę się z Panem jeśli chodzi o elektrykę - prace w tym przedmiocie trwają. Ja już w swoim mieszkanku mam je zakończone. Inne prace również są w toku. Nie wiem skąd w Panu tyle negatywnych emocji - zarówno do inwestora jak i przyszłych mieszkańców...

Jeśli chodzi o poruszaną przez Pana jakość wykonanych prac, to nie wiem co ma Pan do końca na myśli, bo rozumiem, że nie chodzi tu o materiały? Bo z tego co zdążyłem zaobserwować Pan Piotr używa całkiem niezłej jakości materiałów - co najmniej standardowej stosowanej w dzisiejszych inwestycjach mieszkaniowych. Brak jasnych warunków korzystania z posesji? A co tu nie jest jasnego? Budynek zostaje oddany do użytku, podpisujemy umowy i stajemy się właścicielami poszczególnych mieszkań - ot cała filozofia [dblpt])

#29 2018-03-05 15:54:48

Nadim1
Gość
Windows 7Chrome 64.0.3282.186

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dzień dobry,
moje mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze. W lutym robiłem korektę w planie rozmieszczenia elektryki, którą przekazałem na początku stycznia. Mogę potwierdzić prace wykonane w moim mieszkaniu. Nie chodziłem po innych lokalach.
Czy planują Państwo zorganizowanie jakiegoś spotkania, żebyśmy mogli omówić nasze wspólne sprawy? Dołączyłem do forum po zorganizowaniu spotkania poprzedniego, w którym nie mogłem uczestniczyć? Tym razem z chęcią w takim spotkaniu wezmę udział. Pozdrawiam

#30 2018-03-08 21:49:53

wojtas
Gość
UbuntuFirefox 58.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam przyszłych sąsiadów.
Co prawda moje przyszłe mieszkanie jako pierwsze otrzymało instalację elektryczne, tynki oraz ścianki działowe, lecz postęp prac całej inwestycji jest mocno spowolniony. W tym tempie robót zakładam, że inwestycja będzie oddana na jesień 2018 roku.
W tym tygodniu po raz kolejny dostałem pismo od Komornika Sądowego które świadczy o braku płynności finansowej firmy SIMBUD Sp. z o.o. - to jest powodem takiego tempa robót budowlanych. Patrząc optymistycznie w przyszłość, liczę, że po zakończeniu prac na ul. Życzliwej, tempo prac na Maślickiej wzrośnie [dblpt])
Myślę, że warto się spotkać w większym gronie i obowiązkowo zaprosić Pana Piotra do wspólnego dialogu (mój telefon: 603338330).
P.S. nowy adres siedziby SIMBUD Sp.z o.o.:
ul. Robotnicza 72E, 53-608 Wrocław

#31 2018-03-09 20:19:32

Aleksandra
Gość
WindowsOpera 51.0.2830.40

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam,

dopiero dziś trafiłam na forum po tym, jak również otrzymałam pismo od Komornika Sądowego z zawiadomieniem o wszczęciu postępowania w sprawie długu u podwykonawcy.

Mieszkamy obecnie niedaleko budowy, więc mamy okazję raz na jakiś czas podjechać tam i spojrzeć, co się dzieje - w miarę możliwości będę przekazywała informacje o postępach.

Nasze mieszkanie jest na parterze, pod koniec 2017 roku mieliśmy już postawione ścianki wg własnego projektu i instalację elektryczną, jednak od tamtej pory nic się nie ruszyło do przodu.

Przypadkiem spotkaliśmy na budowie p. Piotra ok. miesiąca temu - twierdził, że na dniach przyjedzie winda i reszta okien - okien nadal nie ma, a co do windy ciężko stwierdzić z zewnątrz.

Zgadzam się, że dobrym pomysłem będzie zorganizowanie spotkania.

#32 2018-03-12 00:23:42

wojtas
Gość
UbuntuFirefox 58.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam.
Byłem dzisiaj na budowie w ramach przejażdżki rowerowej - ku mojemu zdziwieniu na budowie działali elektrycy. Przepinali prąd tzw. "budowlany" na "zwykły". Kanalizacja zbiorcza jest już pod ziemią ale nie jest podłączona do kolektora biegnącego pod ul. Maślicką.

INFO dl tych, którzy dostali pismo od Komornika Sądowego:
Najlepiej sklecić pismo i zanieść do kancelarii na ul. Św. Mikołaja 51/52
" oświadczam, że na dzień dzisiejszy nie mam żadnych zobowiązań finansowych wobec firmy SIMBUD Sp. z o.o., reprezentowanej przez Pana Piotra Simsona"

#33 2018-03-20 10:09:31

atena
Gość
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Czy ktoś jeszcze dostał nakaz zapłaty od komornika?

#34 2018-03-20 15:41:40

Dora
Gość
UnknownFirefox 58.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam, jestem zainteresowana zakupem mieszkania w wyzej wymienionej inwestycji. Nie wiem co zrobic? Moge się jeszcze wycofać. Po Państwa wpisach mocno się zaczęłam zastanawiać. Co będzie jesli deweloper splajtuje albo nie wybufuje do końca inwestycji? Poradźcie proszę kupic czy nie? Pozdrawiam

#35 2018-03-20 22:24:17

Madzia
Gość
WindowsOpera 51.0.2830.55

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dora napisał/a:

Witam, jestem zainteresowana zakupem mieszkania w wyzej wymienionej inwestycji. Nie wiem co zrobic? Moge się jeszcze wycofać. Po Państwa wpisach mocno się zaczęłam zastanawiać. Co będzie jesli deweloper splajtuje albo nie wybufuje do końca inwestycji? Poradźcie proszę kupic czy nie? Pozdrawiam

Po tym co zostalo tu napisane, powinna miec juz pani wyrobiony poglad na sprawe. Moze lepiej zadbac o swoj spokoj i oszczednosci i wybrac inna inwestycje. Oszczedzi sobie pani stresu i nieprzespanych nocy. Jak to sie mowi: "skapy dwa razy traci" i czasami lepiej nie łasić sie na pozorne okazje.

#36 2018-03-20 23:36:40

Dora
Gość
UnknownFirefox 58.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dziękuję za ostrzezenie. Źyczę Państwu, zeby jednak jak najszybciej była ukończona inwestycja.

#37 2018-03-21 19:20:41

Tomasz
Gość
Windows 7Chrome 65.0.3325.162

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam, chcą koniecznie sprzedać pozostałe mieszkania. Oglądałem jedno z nich było sporo osób ale ewidentnie zaczyna to wyglądać na próbę znalezienia naiwnych, deklarują oddanie na koniec VIII 2018 r. Mieszkania bardzo tanio 4200 zł. m2, byle szybko i za gotówkę. Chcą koniecznie sprzedać ale pozostało jeszcze sporo pracy i to tej wymagającej od inwestora dużych nakładów finansowych. Powinniście państwo na prawdę się zebrać bo od kilku miesięcy piszecie o planowanych pracach, które nie są realizowane, ale inwestor ewidentnie próbuje jeszcze wciągnąć kolejne osoby w tą inwestycję nie wiem jak wyglądają wasze zapisy w umowach i na ile macie państwo możliwość wstrzymania wpłat pozostałych transz.

#38 2018-03-21 23:28:40

Hadrian
Gość
Windows 8.1Firefox 59.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dora napisał/a:

Witam, jestem zainteresowana zakupem mieszkania w wyzej wymienionej inwestycji. Nie wiem co zrobic? Moge się jeszcze wycofać. Po Państwa wpisach mocno się zaczęłam zastanawiać. Co będzie jesli deweloper splajtuje albo nie wybufuje do końca inwestycji? Poradźcie proszę kupic czy nie? Pozdrawiam

Ja uważam, że inwestycja jest raczej pewna. Rozumiem, że może "opłacać się" spaljtować deweloperowi, który ma przysłowiową dziurę w podłodze, a zgarnął pieniądze za wszystkie mieszkania. W przypadku jaki mamy - gdy inwestycja warta jest już "grube miliony", splajtowanie byłoby "nieopłacalne" dla inwestora, gdyż prowadząc spółkę z o.o., przy upadłości nieruchomość weszłaby w masę upadłościową, a inwestor straciłby ogromne środki. My - jako wierzyciele, mielibyśmy wówczas prawo do odzyskania poniesionych kosztów. Tym samym oczywiste jest to, że będzie inwestor dążyć do realizacji inwestycji. Poza tym Pan Piotr ma stały przypływ gotówki z prowadzonej działalności, więc wcześniej czy później inwestycja zostanie zakończona. Nie jest to pierwsza inwestycja Pana Piotra, więc o doświadczenie martwić się nie musimy. Jeśli "nie pali" się Pani z zakupem mieszkania, myślę że warto wybrać właśnie tą inwestycję. Poza tym na podstawie zebranych informacji jestem w sumie pewien, że budynek zostanie oddany do użytku już w tym roku [dblpt])

#39 2018-03-22 00:28:32

Ann
Gość
UnknownFirefox 59.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

@Hadrian, poczytaj o inwestycji "Zimowe ogrody" na Złotnikach. Ruiny z wybitymi oknami straszą od kilku lat. Tam też wsadzono grube pieniądze, a potem 60 rodzin zostało bez kasy i mieszkań.
http://www.radiowroclaw.pl/articles/vie … owe-ogrody
https://dolny-slask.org.pl/3297648,Wroc … czone.html

#40 2018-03-22 00:36:06

Ann
Gość
UnknownFirefox 59.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Deweloper Atrium odpowiedzialny za Zimowe ogrody też był spółką z o.o. Ceny były atrakcyjne, więc ludzie kupowali. Na początku były tylko obsuwy w terminach, potem brak zapłaty dla wykonawców a na koniec- wiadomo co się stało.


http://forum.ladnydom.pl/forumdom/w,186 … gordy.html

#41 2018-03-23 00:27:56

bius
Gość
WindowsFirefox 59.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Budowa  budynkow na ul. zyczliwej nie ma nic wspolnego z maslicami. Kazdy etap budowy zamawia kierownik budowy i potwierdza wykonanie tego etapu w swojejksiedze budowy. Dodatkowo mu sprawdzic  to jeszcze inspektor budowy. Problem jest w kasie,ktora wyciekla   ,i nie ma czym zaplacic wykonawcom ,a my mamy mieszkania na  papierze ,bo tak zapisal notariusz

#42 2018-03-23 01:06:11

bius
Gość
WindowsFirefox 59.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Do hadriam  Ta inwestycja moze i cos jest warta  i plajta inwestora coraz blizsza   ,bo niezaplacone faktury sa na  prawie calej inwestycji zobacz sobie spis dlugu u komornika ul mikolaja.Twoje srodki dawno przepadly ,a do tego interesu jeszcze sporo doplacimy. Ps.             skad p PIotr  ma doplyw gotowki ,i  akuratnie mnie sie pali bo mam troje dzieci, bliznaki5l plus panna 17lat ,szukam mety na przeczekanie   az p piotr ukonczy inwestycje moze cos maz  ,Moze jakis namiot w promocji ,albo altanka na dzialce Napisz czekam na odpowiedz A mase upadlosci wejdzie 0

#43 2018-03-23 21:59:19

Li
Gość
AndroidChrome 56.0.2924.87

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam)))przeczytawszy ten forum jestem zaskoczony niektórymi wypowiedziami )))znam p.Simsona od lat,kupiłem od niego już nie jedno mieszkanie i wiem że jego inwestycje  zawsze realizowane na 100 %

#44 2018-03-25 00:05:11

bius
Gość
WindowsFirefox 59.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

na maslicach prawdopodobnie jest jeszcze kilka wolnych mieszkan  do li kupuj pewna inwestycja  i 100 procent zwrot gotowki  nie wiadomo kiedy  .

#45 2018-03-26 20:33:55

Krzysztof
Gość
Windows 7Chrome 65.0.3325.181

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dzień dobry,
również zainwestowałem w mieszkanie na Maślicach, ponieważ znam Pana Piotra od kilku lat i widziałem jak zostały przez niego wykonane poprzednie inwestycje. Pomimo znacznego poślizgu z oddaniem inwestycji nie jestem zaniepokojony. Inwestycja jest zabezpieczona i o to jestem spokojny. Bardziej martwią mnie wypowiedzi osób na tym forum, które niekoniecznie zainwestowały pieniądze a robią niepotrzebny "ferment" wśród osób, które zainwestowały pieniądze i czują się zaniepokojeni. Widzę nawet, że ogłoszenie radcy prawnego się pojawiło.
W poprzednich wypowiedziach były propozycję aby osoby, które zakupiły mieszkanie u Pana Simsona spotkały się i porozmawiały. Również warto by było zaprosić Pana Simsona. Wtedy wszystkie wątpliwości zostaną rozwiązane. Pozdrawiam wszystkich przyszłych mieszkańców Maślickiej.

#46 2018-03-27 20:37:47

Aleksandra
Gość
AndroidChrome 65.0.3325.109

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dzień dobry,
Tak, jak pisałam wcześniej mieszkam niedaleko więc podzielę się z Państwem wiedzą po ostatnim spacerze. W porównaniu z poprzednią wizytą wyrównano i częściowo podsypano tluczniem podjazd. I to niestety wszystko co można powiedzieć, jeśli chodzi o pracę zewnętrzne. Wewnątrz nie byłam.
Czy ktoś z Państwa będzie chętny na spotkanie z p Piotrem po świętach?

#47 2018-03-27 23:48:00

Jurek
Gość
AndroidChrome 56.0.2924.87

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Ma ktoś może zdjęcia aktualne z tej inwestycji,też mam tam mieszkanie...

#48 2018-03-28 09:58:40

Krzysztof
Gość
Windows 7Chrome 65.0.3325.181

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Pani Aleksandro,
ja zamierzam spotkać się z Panem Piotrem po świętach. W razie czego zapraszam do kontaktu christo1978@wp.pl. Mam nadzieję, że pozostałe osoby, które również zainwestowały w tę nieruchomość zadeklarują udział w takim spotkaniu. Pozdrawiam.

#49 2018-03-28 10:00:39

Krzystzof
Gość
Windows 7Chrome 65.0.3325.181

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Jurek napisał/a:

Ma ktoś może zdjęcia aktualne z tej inwestycji,też mam tam mieszkanie...

W piątek planuję wizytę na Maślicach, więc zrobię zdjęcia z zewnątrz i w środku. Przynajmniej mojego mieszkania. Proszę o podanie maila to wyślę. Pozdrawiam

#50 2018-04-02 23:48:37

Magda
Gość
UnknownFirefox 59.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Jak sytuacja na budowie?

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
orlikowo - jaro - garionissterianis - supermaka - forumsummermc