Maślicka 166a Wrocław

Dyskuje nt. inwestycji na Maślickiej 166a we Wrocławiu, realizowanej przez Simbud sp.z.o.o.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#151 2019-06-10 18:26:00

OszukanyPrzezSimsona
Gość
MacintoshSafari 602.1

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam Szanownych  forumowiczów.
Jestem osobą która do tej pory nie zabierała głosu, aczkolwiek znającą tą sprawę niemalże od początku istnienia tej nieszczęśliwej budowy. Niestety ja również wpłaciłem niemalże 90% całej kwoty za mieszkanie.
Na dzień dzisiejszy ,również oddałem sprawę do sądu i wynająłem prywatnego detektywa żeby dociec prawdy o rzekomo :-)uczciwym P. Simsonie.
W/w osobnik  dopuścił się pierwszych przekrętów we Wrocławiu na ulicy Hubskiej ( bardziej zainteresowani niech sobie sprawdzą w internecie, sprawa medialnie bardzo głośna) kolejny przekręt to klub dziecięcy na ulicy życzliwej również we Wrocławiu,p.Simson  nie wystawiał faktur za wynajem. A dzisiaj dowiedziałem się od mojego detektywa że pan Simson  pośrednio zakupił działkę budowlaną gdzie powstanie kolejna inwestycja-lub kolejny Wałek:-).
Moi drodzy piszę teraz do osób na tym Forum które zostały okradzione ,nie wierzcie tym durnowatym wpisom od HADRIANA:-)WOJTASA:-)RADKA itp.. które tak naprawdę są wpisane przez jedną i tą samą osobę tzn. "Simsona o wielu twarzach :-))"które dają nadzieję na ukończenie budowy.
Pozdrawiam i zapraszam do kolejnych konwersacji .

#152 2019-06-10 21:41:07

wojtas
Gość
UbuntuFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Wszyscy jesteśmy oszukani przez Pana Simsona, a porównywanie mnie do inwestora - kiedy miałem promyk nadziei i pozytywnie patrzyłem jeszcze na całość - uważam za niestosowne .... DNO i bez komentarza. Może wspomniany detektyw potwierdzi moją faktyczną osobowość [dblpt])

#153 2019-06-11 09:55:07

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Rozumiem, że część osób może czuć się poszkodowanym w tej sprawie. Z tego co wiem wszystkie poprzednie inwestycje Pana Piotra kończyły się powodzeniem. Z pewnym opóźnieniem, ale zawsze powodzeniem. Nie da się ukryć, że Pan Piotr nieco się przeliczył z wymaganymi środkami finansowymi żeby zakończyć inwestycję, ale jakby już nie ma wyjścia - trzeba ją zakończyć. Idzie to jak krew z nosa, ale idzie. Ja nie tracę nadziei i czekam niecierpliwie na zakończenie budowy. Ale nie o tym chciałem. Każdy ma prawo do własnej opinii w tej sprawie.. na prawdę nie fajnie czuję się jak ktoś wmawia mi że jestem kimś innym. Nie mam zamiaru tracić czasu na jakieś spotkania, ale jeśli ktoś bardzo sobie tego życzy, to mogę w jakiś wskazany sposób poświadczyć swoją tożsamość.

#154 2019-06-12 18:18:26

Radek
Gość
AndroidChrome 67.0.3396.87

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

"Oszukany przez simsona" zobacz doszukujesz sie sensacji.. kazdy w tym kraju jakos kombinuje bo tak kulawo panstwo funkcjonuje i trzeba jakos sobie radzic. Mowisz o jakis przeszlych nie wystawianych fakturach za wynajem ale co to ma do rzeczy... czlowiek 20 lat buduje i oddal wiele budynkow do uzytku i ludzie mieszkaja i jest dobrze. Nasz budynek na maslickiej jest dokanczany, kazdy wie ze duza obsuwa ale pewnych tematow teraz sie nie przeskoczy z dnia na dzien. Wy sie wylamaliscie i robicie sraczke na dodatek na forum. Jezeli sie wykruszyliscie to po co sie wypowiadacie negatywnie na temat inwestycji? Dopinajcie sprawe z inwestorem, a nie sie zalicie tu na forum. Jakie macie w tym zadanie? Zeby najlepiej teraz wszyscy za wami poszli zeby pograzyc inwestycje? Podjeliscie taka decyzje to teraz zalatwiajcie sprawy miedzy soba. Ja tylko wiem tyle, ze prawdopodobnie jest osoba/inwestor ktory chetnie odkupi te mieszkania.

#155 2019-06-13 23:27:04

OszukanyPrzezSimsona
Gość
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

„Radek”Nie wiem jak Cię tytułować Radek, Simson lub dozgonny przyjaciel Simsona:-)  trzeba mieć klapy na oczach żeby brnąć w tą srakę bez opamiętania. Ten budynek został stworzony na jednym wielkim oszustwie  A każda budowa Simsona kończyła sie jakąś aferą. A to Forum zostało stworzone dla inwestycji na Maślickiej 166 która jest utopiona po dach w SRACE. I chciałbym cię kolego poinformować że Simson tylko w moim przypadku ukradł ponad dwa lata temu 200 000 zł i do dzisiaj tych pieniędzy nie oddał. Więc Radku vel Simsonie ,Nie próbuj mnie pouczać!!!

#156 2019-06-15 13:20:10

Katarzyna
Gość
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Użytkownicy forum przynoszę wieści:

http://www.licytacje.komornik.pl/Descri … ectId=6368

#157 2019-06-15 14:24:29

Katarzyna
Gość
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

#158 2019-06-17 08:24:58

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Dziękujemy za informację. Niemniej jednak nic ona nie zmienia w sprawie. Od wyceny do licytacji jeszcze dłuuuga droga i Pan Piotr z pewnością zakończy i zamknie inwestycję, a wierzyciele zostaną spłaceni.
Proszę o informację jak już będzie wykonana wycena przez rzeczoznawcę - jestem ciekaw ile jest wart inwestycja [dblpt])

#159 2019-06-18 18:01:43

Zabka
Gość
WindowsFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

A co ty @hadrian tak dziekujesz za informacje. W koncu zostaLes udupiony przez inwestora tak jak my wszyscy. Chcesz mu odpuscic kilkadziesiat tysiecy za swoje mieszkanko, to gdzie sie podziejesz  ze swoją rodziną namiot  wpromocji zmarketu kupisz. i na rynku postawisz. Licytacja komornicza  tej agonalnej budowy to ostateczność ......w końcu ludzie i firmy mają moznośc odzyskania jakichkolwiek pieniędzy za swoją pracę na tej budowie ,aby móc dzieciom stworzyc normalne warunki ,zaplacic rachunki i kredyty.bo inwestor zapomnial ze ludzom sie placi za robote.Jeżeli nie dostałeś do tej pory info od komornika,to jak najszybciej zgłos swoje roszczenie ,post od katarzyna .    od @Radka jest sprawdzona informacja <ze obecny inwestor  pod inną nazwą  firmy odkupi tę inwestycje bez długowi hipotek iwierzytelnosci ,a mieszkania bedzie sprzedawal nowym nabywcom po atrakcyjnej cenie . Termin opisu i oszacowania komornik ustalił na 28 .06 2019r na godz. 10.30  w biurze na ul. Solskiego 8tel71/8890809   Ile warta ta inwestycja to sie dowiesz okomornika po opisie i szacunku , ale ile pieniedzy dostaniesz z podzialu ze sprzedaży tej inwestycji to inna sprawa ,bo inwestor pod ten budynek wział kredyt  z parabanku ,.,na lichwiarskich warunkach    , ale to wszyscy splacac bedziemy, .      oby jak najszybciej do licytacji, aby nie generowac tych absurdalnych kosztów

#160 2019-06-18 23:03:08

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Zabka, z całym szacunkiem, ale głupoty piszesz. Nie da się w chwili obecnej kupić całości inwestycji bez długów. Jedyną możliwością jest dokończenia jej przez Pana Piotra. I żadnych długów nikt z nas nie będzie spłacał, ponieważ jedynym właścicielem jest spółka Simbud i tylko ona jest w tym momencie dłużnikiem. Długi na nikogo nie przechodzą, więc niczym się nie trzeba martwić i można czekać cierpliwie na oddanie inwestycji do użytku. Z pewnego źródła mam informację, że prawdopodobnie znalazła się osoba która po prostu chce wykupić parę mieszkań, które nie są jeszcze zarezerwowane. Taki przypływ środków pozwoli szybciej dokończyć budowę przez Pana Piotra.

#161 2019-06-19 17:01:14

Bonjour
Gość
MacintoshSafari 602.1

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam. Też kupiłam tam mieszkanie i już się pogubiłam w tym co tu jest pisane. Czyli już nie ma żadnego inwestora.

#162 2019-06-19 20:57:58

Zabka
Gość
WindowsFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Wszystko jest na sprzedaz,,nawet taka nieruchomość z długami.Obrotem  zajmują sie komornicy,którzy działaja na podstawie prawomocnego wyroku sądu.Ta nieruchomość też jest zajęta na poczet niespłaconych wierzycieli Licytacja komornicza to ostateczność,ale niestety ,obecywankami i zwodzeniem trudno nakarmić dzieci,wyslac je na wakacje czy kupic buty do szkoły.  Wierzyciele zostaną spłaceni z kwoty uzyskanej ze sprzedaży TEJ ZADLUZONEJ INWESTYCJI przez komornika i zrobi podzial  środków.  Nowy nabywca inwestycje otrzyma bez hipotek ,obciążen itp .Moze sprzedawać śwoje mieszkania komu chce  i po dowolnej cenie. DLugi ,o ktorych piszesz  faktycznie na nikogo nie przechodza, bo ich już nie będzie,po prostu spłaci je komornik z kwoty uzyskanej  ze sprzedaży tego budynku.Takie  inwestycje z długami  są na stronie internetowej  www. komunikaty.pl wystawione do sprzedaży na licytacje.A swoja droga to jednak powinieneś zasiegnąc informacji u komornika ,bo termin opisu juz bliski, a twoja wiedza w tej kwestii mizerna.Ale to twoja sprawa i twoje pieniądze.

#163 2019-06-19 23:03:17

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Komornik nie sprzedaje nieruchomości, tylko wnioskuje do Sądu o przeprowadzenie licytacji. Prawda jest jednak taka, że do takiej licytacji nie dojdzie w najbliższym czasie. To na prawdę nie takie proste. Pan Piotr ma jeszcze na prawdę dużo czasu na dokończenie budowy, spieniężenie mieszkań i spłacenie wierzycieli. Wówczas egzekucja z nieruchomości zostanie zakończona, wpisy w księdze wieczystej wyczyszczone i założone zostaną księgi wieczyste na poszczególne mieszkania i każdy stanie się właścicielem swojego mieszkania.

#164 2019-06-20 10:04:52

Aleksandra
Gość
WindowsChrome 75.0.3770.100

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Hadrian napisał/a:

Z pewnego źródła mam informację, że prawdopodobnie znalazła się osoba która po prostu chce wykupić parę mieszkań, które nie są jeszcze zarezerwowane.

tak, tą zainteresowaną mieszkaniami osobą jest Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej Robert Hupacz [dblpt]D [dblpt]D [dblpt]D

#165 2019-06-20 14:08:28

Radca
Gość
WindowsFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Z chwilą zajęcia nieruchomości przez komornika dłużnik traci  możliwość swobodnego zarzadzania swoim zasobem.Jeżeli  chce sprzedawac mieszkania,to takie działanie grozi odpowiedzialnością karną,ponieważ dłużnik  działa w celu osiągnięcia wymiernej wymiernej korzyści materialnej, a tym samym uszczupla majątek przeznaczony na spłatę wierzycieli.

#166 2019-06-20 23:05:16

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Panie Radco, widzę że kompletnie Pan nie jest zorientowany w sprawie. Spółka Simbud nie sprzedaje mieszkań. Zgodnie z zapisami księgi wieczystej nieruchomość ta stanowi jedną całość. Brak jest wyodrębnionych poszczególnych mieszkań. Pan Piotr oferuje możliwość kupna wybranego mieszkania po oddaniu inwestycji do użytku (np. poprzez umowę rezerwacyjną). Tym samym nie wyzbywa się majątku i działa zgodnie z prawem.

#167 2019-06-20 23:22:00

Zabka
Gość
WindowsFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

@ Hadrian  nie znam prawniczych formułek ,ale skoro komornik wyznaczyl termin szacunku tej nieruchomości  to łicytacja będzie niebawem. Ze strony internetowej mam informację,ze ta inwestycja zostala oddana juz rok temu latem 2018 do użytkowania  nowym mieszkańcom,to co tam  ma jeszcze do roboty inwestor, i dlaczego nie spłacił swoich zobowiązań ,i kombinuje jak odwlec splatę wierzycieli.   Mam nadzieję,że sąd i komornik połozą wreszcie kres tym kombinacjom,a my wszyscy odzyskamy swoje pieniadze, czego tobie też zyczę

#168 2019-06-21 18:03:39

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Panie Żabko, po prostu Pan Piotr nieco się przeliczył. Lato 2018 to był przewidywany termin oddania nieruchomości. W rzeczywistości nie jest ona jeszcze gotowa. Wygląda coraz lepiej, już na prawdę nie dużo zostało, ale jednak nie jest dokończona i nie można wyodrębnić poszczególnych mieszkań. Domyślam się, że Pan Piotr chce w pierwszej kolejności przeznaczyć środki na dalsze wykańczanie inwestycji. Jak już uda się ogarnąć do końca inwestycję, myślę że wówczas odzyskają pieniądze osoby które się wycofały. Prawda jest taka, że jednak zdecydowana większość czeka na mieszkania i ma nadzieję, że budowa niebawem zostanie zakończona i wtedy osoby które wycofały się z rezerwacji odzyskają pieniądze bez udziału komornika. Taki układ sprawi, że każda strona będzie zadowolona.

#169 2019-06-21 22:08:27

wojtas
Gość
UbuntuFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Cały czas rozważamy na forum co i jak i kto jest kim. Trochę dziwne jest to, że główny winowajca (Pan Simson) nie próbował dialogu z nami (poszkodowanymi). Jakie ma plany co do inwestycji, jakie jest widmo przejęcia inwestycji przez osoby trzecie. PANIE  PIOTRZE, ZAKŁADAM, ŻE CZYTA PAN NOWE POSTY NA FORUM. MOŻE PAN WYSILI SIĘ I ZORGANIZUJE ZEBRANIE - NAWET NA BUDOWIE. OBIECAŁ PAN WIZYTĘ U MNIE Z NOWYM WSPÓŁINWESTOREM - CZEKAŁEM NA PANA TYDZIEŃ I ... ZNOWU BRAK INICJATYWY Z PANA STRONY...

#170 2019-06-22 10:44:09

OszukanyPrzezSimsona
Gość
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam ponownie Szanownych forumowiczów.
  Widzę że już do zdecydowanej większości doszło ,że ta budowa to od samego poczatku jeden wielki przekręt, oprócz oczywiście Hadriana Vel Simsona ,który szybuje wysoko wraz ze swoimi nadziejami na ukończenie budowy:-)).
Niestety jest jeszcze jedna sprawa którą trzeba wywalić na Forum.Przez ostatnie dwa lata mieszkania podrożały o około 20%.Ja kupiłem mkw. za kwotę około 4200 zł a na dzień dzisiejszy nie kupicie metra kwadratowego taniej niż 6000zł.Czy Simson zwróci nam pieniądze za stracony czas i różnice między metrem kwadratowym!!
Nawet  jak wygramy tą sprawę to i tak będziemy przegrani :-(( Pozdrawiam

#171 2019-06-22 17:37:40

wojtas
Gość
UbuntuFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Na pewno nie zwróci. Co najwyżej możemy ubiegać sie o odszkodowanie związane z ponadczasowym wynajmowaniem mieszkania na czas przedłużającej sie budowy. Trzeba by zasięgnąć rady prawników

#172 2019-06-27 22:49:46

Gucio
Gość
WindowsFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Domyślam  się, że iwestor lata po rynku i szuka jelonkow co mu 200 kolasow w zebach przyniosą i jeszcze rękę podadzą jaki dobry interes zrobili.  A takich nie brakuje i jeszcze pretensje mają ,że zostali oszukani

#173 2019-07-05 10:49:57

Krzysztof
Gość
Windows 7Chrome 75.0.3770.100

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Szanowni Państwo,
Po przeczytaniu ostatnich wpisów mam pytanie do osób, które wycofały się z tej inwestycji, bo Pan Simson nie dotrzymał terminów umowy. Rozumiem, że Państwo czują się oszukani bo po pierwsze planowali Państwo, jak my wszyscy, wprowadzić się tam w określonym terminie. Część osób musiała zmienić plany. Część się wycofała prosząc o zwrot środków i ich nie dostała. Wszystko to rozumiem. Jest konflikt na linii Simson i osoby, które wpłaciły środki i nie odebrały jeszcze mieszkania i nie odzyskały pieniędzy (p. Aleksandra, Zabka, Magdalena, OszukanyPrzezSimsona). Nie oceniam kto jest kim i ile takich osób jest.
Mam tylko do Państwa pytanie. Co Państwu daje na tym forum ciągłe pisanie, że Simson to oszust, że budowa zostanie zlicytowana, że nikt z nas nie odzyska mieszkań ani pieniędzy itp.? Wprowadzają Państwo jeszcze większą nerwowość. Złożyli Państwo zapewne do komornika tytuł egzekucyjny i komornik w Państwa imieniu zajmie się ściągnięciem należności. Ale ... znam Pana Simsona i jest to kolejna inwestycja, w którą się zaangażowałem finansowo i wiem, że Pan Simson robi wszystko, żeby tą nieruchomość doprowadzić do końca i nie chce oszukać swoich klientów. O tyle, o ile rozumiem Państwa działanie związane z działaniem w sądzie czy u komornika o tyle nie rozumiem działania na forum. Proszę tylko nie pisać, że chcą Państwo ostrzec potencjalnych zainteresowanych, bo jest to banalne. Robią to Państwo, bo mają konflikt osobisty z p. Simsonem. Dziwię się dlatego, że to również w Państwa interesie powinno być to aby SIMBUD ukończył budowę, oddał mieszkania, co wiąże się z dopłatą reszty środków przez inwestorów, kupnem przez potencjalnych nabywców kilku mieszkań, które jeszcze nie zostały zarezerwowane. To sprawiłoby, że Państwo odzyskaliby swoje zainwestowane pieniądze przez komornika a ja cieszyłbym się odebraniem mieszkania.
Życzę Państwu i sobie więcej spokoju, bo tego potrzebujemy my i Simbud. Jestem przekonany, że niedługo Ci z Państwa, którzy czekają na swoje pieniądze , odzyskają je a my odbierzemy swoje mieszkania.
Wpis ten nie ma na celu wywołania kolejnej fali hejtu na kogokolwiek czy przypisywania kolejnych twarzy  Simsona.
Pozdrawiam

#174 2019-07-06 01:07:11

Aleksandra
Gość
WindowsChrome 75.0.3770.100

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Krzysztof,
czy Ty próbujesz zrzucić odpowiedzialność za zaistniałą sytuację z Simsona na nas? Psujemy Wam rynek pisząc prawdę o Simsonie i jego "inwestycji" i uniemożliwiając innym popełnienie tego samego błędu?
Dla Ciebie kilkaset tysięcy złotych (lub równoważny kredyt) to drobne, o które nie warto się denerwować?

Krzysztof napisał/a:

Szanowni Państwo,
Mam tylko do Państwa pytanie. Co Państwu daje na tym forum ciągłe pisanie, że Simson to oszust, że budowa zostanie zlicytowana, że nikt z nas nie odzyska mieszkań ani pieniędzy itp.?

A kim jest nie dotrzymując warunków umownych i nie zwracając pieniędzy? Uczciwym przedsiębiorcą?

Krzysztof napisał/a:

Ale ... znam Pana Simsona i jest to kolejna inwestycja, w którą się zaangażowałem finansowo i wiem, że Pan Simson robi wszystko, żeby tą nieruchomość doprowadzić do końca i nie chce oszukać swoich klientów.

Super, że znasz Simsona, ale patrząc na jego ruchy, to chyba jednak słabo (tym bardziej, że ponoć ponownie powierzasz mu swoje pieniądze)...

Odwracam pytanie - co zwolennikom Simsona daje ciągłe maskowanie sytuacji: zapewnianie jak jest super, jak roboty idą do przodu, jaki Simson ma super plan na finansowanie budowy? Gdzie te nowe, systematyczne zdjęcia pokazujące postęp robót?
Kogo nowego chcecie wrobić, żeby spłacił Was?

Nie oczekuję odzewu na moje pytania - zapewne jak każde zadane do tej pory, niewygodne, punktujące Simsona, wymagające konkretów, zostaną bez odpowiedzi.

#175 2019-07-06 19:22:46

Zabka
Gość
WindowsFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

@ Krzysztof te forum to jest odzwierciedleniem tego ,co robi Społka  a każdy ma prawo wypowiadać się co o tym sądzi.

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
stefflogistic - wstory - mountandblade - mtasa - therichteam