Maślicka 166a Wrocław

Dyskuje nt. inwestycji na Maślickiej 166a we Wrocławiu, realizowanej przez Simbud sp.z.o.o.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#176 2019-07-07 10:31:39

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Aleksandro, po prostu chcemy zamieszkać w swoich mieszkaniach. Działanie Pana Piotra nie jest może do końca uczciwie, ale cel uświęca środki. Ludzi którzy pozostali przy inwestycji jest zdecydowanie więcej niż tych którzy się wycofali. Pan Piotr robi wszystko żeby inwestycja została dokończona. Pan Piotr nie ma na tym etapie możliwości odwrotu, więc wygląda to jak wygląda i parę osób może się czuć przez to poszkodowana. Ale pamiętajcie Państwo Ci, którzy wycofaliście sie, że przecież odzyskacie swoje środki jak inwestycja zostanie dokończona i mieszkania sprzedane. Pozwólcie sobie na spokojne odzyskanie kasy, pozwólcie nam zamieszkać w wymarzonych mieszkaniach, pozwólcie Panu Piotrowi utrzymać firmę. Bądźmy ludźmi!

#177 2019-07-07 10:37:06

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

A aproapos postępów budowy - ma ktoś jakieś fotki jak wygląda aktualnie inwestycja? Bo z tego co wiem jest już częściowo zamontowane oszklenie klatek schodowych? A w środku jak tam mają się prace?

#178 2019-07-07 13:04:43

Aleksandra_1
Gość
WindowsOpera 60.0.3255.170

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Witam wszystkich,
dawno już nie zaglądałam na forum i widzę, że zaczynacie się Państwo niestety nakręcać.
Od razu zaznaczę, że nie jestem znajomą p. Simsona ani Simsonem we własnej osobie, ponieważ pojawiły się już tego typu insynuacje wobec niektórych forumowiczów.
LUDZIE!
Nie róbmy niepotrzebnego zamieszania. Z mężem ponad 2 lata temu zarezerwowaliśmy mieszkanie. Też się czujemy oszukani, nie mamy własnego obiecanego lokum, ponosimy ciągle koszty wynajmu, w międzyczasie pojawiło się dziecko i robi się ciężko. Konsultowaliśmy sprawę z dwoma prawnikami i jestem w stałym kontakcie telefonicznym z panią asesor z kancelarii komorniczej Roberta Hubacza. Sprawa wcale nie wygląda na taką beznadziejną. Dla nas najważniejsze było, żeby zabezpieczyć od strony prawnej nasze roszczenia w razie, gdyby miała się odbyć licytacja - i pan Piotr w tej kwestii z nami współpracował, w tym momencie mamy pod tym względem czystą sytuację. Naprawdę można się dogadać, podpisaliśmy odpowiednie porozumienie, przygotowane przez naszego adwokata.
Oczywiście zależy nam przede wszystkim, żeby budowa zakończyła się szczęśliwie, ponieważ to jest - patrząc zdroworozsądkowo, odstawiając wszystkie emocje na bok - najlepsze dla wszystkich rozwiązanie. Jeżeli faktycznie do końca roku nowa firma - 3s, która weszła już teraz na budowę - dokończy roboty i złoży wniosek o pozwolenie na użytkowanie, to biorąc pod uwagę tempo działania sądów i komornika, osoby, które zdecydowały się na wycofanie z zakupu szybciej otrzymają pieniądze, niż gdyby doszło do licytacji. Ponadto nam się w tym momencie kompletnie nie opłaca wycofywać - kupiliśmy mieszkanie za 4200zł/m2, powiedzcie mi, gdzie teraz dostaniemy taką cenę? Jeżeli byśmy się zdecydowali później na sprzedaż mieszkania na Maślickiej, to jest czysty zysk, przy aktualnych cenach oscylujących wokół 7tys/m2.
Naprawdę zalecałabym spokój. I uwierzcie, że dla mnie i męża pieniądze wydane na to mieszkanie są w odczuciu ogromne, więc nie rzucam tutaj słów lekką ręką. W tym momencie wszystkim bardziej się opłaca dostać mieszkanie niż zwrot pieniędzy - nikt temu nie zaprzeczy. A emocje niestety w sprawach finansowych powinno się odkładać na bok.
Jeżeli ktoś z Państwa chce dowiedzieć się więcej na temat naszego porozumienia z panem Simsonem proszę o kontakt - mój numer: 606269197 , do męża: 693314522 (Łukasz)

#179 2019-07-07 13:13:45

Aleksandra_1
Gość
WindowsOpera 60.0.3255.170

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Hadrian,
jeśli chodzi o postępy na budowie - byliśmy w poniedziałek, sprawa przedstawia się następująco:
1. Elewacja jednej długiej ściany jest praktycznie zakończona, został do położenia tynk we wnękach balkonowych i rusztowania mają być przestawiane na następną ścianę; te przeszklenia na klatkach są już dawno wstawione, brakuje jedynie drzwi.
2. Równolegle z elewacją idzie dach i obróbki blacharskie
3. W środku w jednej klatce w mieszkaniach brakuje jedynie wylewek i drzwi wejściowych, są już wszystkie instalacje i tynki; na drugiej klatce są rozpoczęte instalacje - elektryka już jest, nie jest dokończona sanitarka - woda, c.o., ścieki, wentylacja
4. W piwnicy jest położone ocieplenie z wełny mineralnej
5. Widziałam na klatce schodowej złożone jakieś płyty z kamienia, wyglądają jak stopnie schodowe, ale zapomniałam się dopytać
Ogólnie rzecz biorąc, brakuje wykończenia części wspólnej, części instalacji w jednej klatce, wylewek i drzwi. Zostały do zrobienia 3 ściany elewacji , windy i kotły gazowe, no i oczywiście cały teren wokół budowy, czyli kostka na drodze, zieleń, śmietnik.

#180 2019-07-07 16:40:58

Gość Forum
Gość
WindowsChrome 64.0.3282.140

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Nowy inwestor 3 S INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z panem Simsonem na czele. Pan Piotr w spółce SIMBUD nie ma pieniędzy na spłatę długów i dokończenie budowy ale p. Piotr  już ma pieniążki w spółce 3 S...(gdzie jest członkiem zarządu w tej spółce od 22 lipca 2014 r. i wielu innych) NORMALNIE CZARODZIEJ. Cała otoczka KŁAMSTW, OSZUSTW,  itp. itd.

#181 2019-07-07 19:30:48

Aleksandra
Gość
WindowsChrome 75.0.3770.100

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Hadrian napisał/a:

Działanie Pana Piotra nie jest może do końca uczciwie, ale cel uświęca środki.

Jak bardzo bezczelnym trzeba być, żeby coś takiego napisać i nawet nie próbować się z tym kryć... Czyj cel? A czyje środki?

Aleksandra_1 napisał/a:

kupiliśmy mieszkanie za 4200zł/m2, powiedzcie mi, gdzie teraz dostaniemy taką cenę? Jeżeli byśmy się zdecydowali później na sprzedaż mieszkania na Maślickiej, to jest czysty zysk, przy aktualnych cenach oscylujących wokół 7tys/m2.

Nie kupiliście Państwo mieszkania - macie umowę pożyczki, a nie zakupu mieszkania, w przypadku przejęcia przez firmę 3s majątku firmy Simbud (działania Simsona do tego zmierzają) nie macie Państwo żadnej gwarancji, że cena 4.200 zł/m2 będzie aktualna - z firmą 3s nie łączy Was żadna forma prawna obligująca ją do sprzedaży mieszkań w takiej cenie (mimo, że to kolejna firma Simsona) i stajecie się darmowym kredytem, a podpisując porozumienie/ugodę z Simbudem (bo to nadal od tej firmy będziecie dochodzić swoich pieniędzy i praw, nie od 3s) spadliście na sam koniec kolejki jeśli chodzi o dochodzenie roszczeń.
Jesteście jak dzieci we mgle - nie macie pojęcia o tym, co się dzieje i nie staracie się przewidzieć kolejnego kroku Simsona, który już Was raz oszukał, a nadal bezgranicznie mu ufacie...

Co do emocji w wypowiedziach - odnoszę się bardzo pragmatycznie i staram się zadbać o mój własny interes, a nie interes Simsona - nie kierują mną zobowiązania w postaci kredytu, umowy najmu mieszkania czy posiadania dziecka, bo takowych nie mam.

#182 2019-07-07 21:11:52

Radca
Gość
WindowsFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

W  KW spółki nie istnieje żaden wpis  na temat sprzedaży choćby jednego mieszkania komukolwiek.Nowa spółka może sprzedawać te mieszkania komu zechce.  Co najwyżej można się starać o zwrot pożyczonej kwoty ,ale te sprawy ciągną się latami,a trzeba tu  też  mieć środki pieniężne na prawników,składać pisma do  sądów.A pan Prezes  będzie zmieniał spółki,  i tak w kółko.

#183 2019-07-08 13:20:57

Katarzyna
Gość
WindowsFirefox 60.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

kolejna twarz Simsona: Aleksandra_1  [dblpt]stupid[dblpt] - tym razem kobieca.

#184 2019-07-08 22:12:28

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Tak Pani Katarzyno - ależ ten świat jest okropny. Pan Piotr namawia Ruskich na wojnę z Polską. Wszystko co złe w kraju, to wina Tuska (i Pana Piotra). Podobno prawdziwy Putin gdzieś się ukrywa, a sobowtór którego widzimy w telewizji ma na imię Piotr. Te Pani teorie spiskowe są już na prawdę męczące...

#185 2019-07-08 22:27:23

Aleksandra
Gość
WindowsChrome 75.0.3770.100

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Hadrian napisał/a:

Tak Pani Katarzyno - ależ ten świat jest okropny. Pan Piotr namawia Ruskich na wojnę z Polską. Wszystko co złe w kraju, to wina Tuska (i Pana Piotra). Podobno prawdziwy Putin gdzieś się ukrywa, a sobowtór którego widzimy w telewizji ma na imię Piotr. Te Pani teorie spiskowe są już na prawdę męczące...

i napisał to gość, który wiadomość wcześniej usprawiedliwia wyłudzenia i kłamstwa oraz wybiela oszusta, który wrobił ludzi na setki tysięcy złotych, i przy tym stara się wmówić innym, że to wszystko jest normalne i ok - no bo przecież tak wygląda wzorcowy przebieg budowy oraz zakupu mieszkania. [dblpt])

#186 2019-07-08 22:50:21

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Pani Aleksandro, nie chodzi o to. Każdy ma jakieś swoje racje i każdy patrzy z innej perspektywy. Pani wpisy i racje mają jakąś wartość. Ale Pani Katarzyny nie koniecznie. Ubzdurała sobie, że każdy jest Panem Piotrem i brnie ślepo w tym przekonaniu. To na prawdę już męczy...

#187 2019-07-08 23:03:36

Aleksandra
Gość
WindowsChrome 75.0.3770.100

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Hadrian napisał/a:

Pani Aleksandro, nie chodzi o to. Każdy ma jakieś swoje racje i każdy patrzy z innej perspektywy. Pani wpisy i racje mają jakąś wartość. Ale Pani Katarzyny nie koniecznie. Ubzdurała sobie, że każdy jest Panem Piotrem i brnie ślepo w tym przekonaniu. To na prawdę już męczy...

możesz ignorować te posty w taki sam sposób, jak zignorowałeś moje rzeczowe i konkretne pytania, które kierowałam bezpośrednio do Ciebie, a które do dzisiaj zostały bez odpowiedzi.

#188 2019-07-09 07:32:07

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Niestety każda dyskusja, każda teza rodzi nowe pytania z drugiej strony. To nie kończącą się historia, dla tego czasem odpuszczam.. Każdy patrzy na inwestycję z innej perspektywy. Każdy tak na prawdę dąży do tego aby jemu samemu było jak najlepiej. Jedni chcą odzyskać pieniądze, drudzy chcą jak najszybciej zamieszkać. W grę wchodzi kasa, dla tego mamy tu emocje. Czasem zupełnie niepotrzebne.

#189 2019-07-09 20:36:13

Aleksandra
Gość
WindowsChrome 75.0.3770.100

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Hadrian napisał/a:

To nie kończącą się historia, dla tego czasem odpuszczam..

szczególnie w momentach, gdy pytania stają się niewygodne i zbyt konkretne. [dblpt])

#190 2019-07-09 23:15:42

Zabka
Gość
WindowsFirefox 67.0

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

@ Hadrian a z jakiej perspektywy ty patrzysz na swoje mieszkanie i chęć rychłego wprowadzenia się majac informacje, że pieniądze, które powierzyłes spółce zostały wykorzystane w inny sposób i firmy ,króre budowały gniazdko dla twojej rodziny zostały bez srodków do życia, a swoich roszczeń muszą dochodzić poprzez drogę sadową,bo wszelkie sposoby ugody spółka ignoruje.Bardzo proszę o twoje przemyślenia w tej kwestii ........dziekuje

#191 2019-07-10 07:29:44

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Jedynym właścicielem inwestycji była, jest i będzie spółka Simbud z która mamy podpisane umowy. Przecież to dobrze, że znalazł się inwestor który chce zainwestować środki na dokończenie budowy. Tym większą szansa, że budowa zakończy się szybciej.

#192 2019-07-10 10:34:44

Gość Forum
Gość
AndroidChrome 46.0.2490.76

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

@ Hadrian kim jest ten "NOWY" inwestor??? Bo jeśli to spółka 3S...(jak już wcześniej p. Aleksandra_1 pisała) Jeszcze raz napiszę SIMBUD + 3S...+ inne spółki w których p. Piotr jest współwłaścicielem, członkiem zarządu = p. Piotr Simson. Nikt OBCY!!!! nie zainwestuje pieniędzy przed licytacją (bo formalnie nie jest właścicielem tej inwestycji)

#193 2019-07-10 11:59:45

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Nie mam pojęcia kim jest ten inwestor, ale przecież nie zmienia to niczego. Ważne, że będą środki finansowe na zakończenie budowy. Domyślam się, że spółka Simbud trochę się przeliczyła i chce pozyskać środki z zewnątrz. Jeśli faktycznie tym inwestorem jest spółka 3S, gdzie podobno Pan Piotr ma udzialy, to nawet lepiej - mamy większą pewność że dojdzie do współpracy między spółkami.

#194 2019-07-10 22:19:49

Aleksandra
Gość
WindowsChrome 75.0.3770.100

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Hadrian, przypominam, że nie jesteś w internecie anonimowy i Twoje androny, w przypadku sprawy sądowej, nie zostaną pominięte.

Art. 286. KK
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

#195 2019-07-10 22:57:22

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Pani Aleksandro, proszę się nie kompromitować. Każdy ma prawo wyrażania własnego zdania. Poza tym proszę mi wytłumaczyć w jaki sposób będąc przyszłym mieszkańcem na Maślickiej mam osiągnąć korzyść majątkową? Chyba coś się Pani pomyliło [dblpt])?

#196 2019-07-10 23:23:10

Aleksandra
Gość
WindowsChrome 75.0.3770.100

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Hadrian napisał/a:

Pani Aleksandro, proszę się nie kompromitować.

gdybyś znał znaczenie słów "kompromitować się", to nie napisałbyś na tym forum ani jednego zdania.

Hadrian napisał/a:

Poza tym proszę mi wytłumaczyć w jaki sposób będąc przyszłym mieszkańcem na Maślickiej mam osiągnąć korzyść majątkową?

nie będę Ci nic tłumaczyć - dokładnie wiesz, co robisz, "przyszły mieszkańcu". [dblpt])

na tym skończę wymianę wiadomości, bo daleko poniżej mojego poziomu są próby ośmieszania i dyskredytacji, gdy nie ma się już argumentów, Hadrianie.

#197 2019-07-11 06:29:08

Hadrian
Gość
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Myli Pani pojęcia. Ale nie ważne. Ja mam swoje racje, Pani ma swoje racje. Ja również na tym zakończę tą dyskusję, bo mija się ona z celem.

#198 2019-07-14 01:45:01

Katarzyna
Gość
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Zabka napisał/a:

@ Hadrian a z jakiej perspektywy ty patrzysz na swoje mieszkanie i chęć rychłego wprowadzenia się majac informacje, że pieniądze, które powierzyłes spółce zostały wykorzystane w inny sposób i firmy ,króre budowały gniazdko dla twojej rodziny zostały bez srodków do życia, a swoich roszczeń muszą dochodzić poprzez drogę sadową,bo wszelkie sposoby ugody spółka ignoruje.Bardzo proszę o twoje przemyślenia w tej kwestii ........dziekuje

Hadrian nie odpowiada na niewygodne pytania. Wtedy bywa z reguły milczący.

#199 2019-07-14 12:07:01

Sąsiad
Gość
AndroidChrome 75.0.3770.101

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

[dblpt]stupid[dblpt]
Ta dyskusja to dno.
Całe to forum to jakaś farsa.
Ciekawe jak by wyglądały te dyskusje na żywo, twarzą w twarz.
Chętnie bym się z Wami spotkał na budowie.

#200 2019-07-14 21:57:20

Aleksandra_1
Gość
WindowsOpera 62.0.3331.43

Odp: MAŚLICKA 166a SIMBUD (W TYM POŚCIE PROWADŹMY DYSKUSJĘ) :)

Aleksandra napisał/a:

Nie kupiliście Państwo mieszkania - macie umowę pożyczki, a nie zakupu mieszkania, w przypadku przejęcia przez firmę 3s majątku firmy Simbud (działania Simsona do tego zmierzają) nie macie Państwo żadnej gwarancji, że cena 4.200 zł/m2 będzie aktualna - z firmą 3s nie łączy Was żadna forma prawna obligująca ją do sprzedaży mieszkań w takiej cenie (mimo, że to kolejna firma Simsona) i stajecie się darmowym kredytem, a podpisując porozumienie/ugodę z Simbudem (bo to nadal od tej firmy będziecie dochodzić swoich pieniędzy i praw, nie od 3s) spadliście na sam koniec kolejki jeśli chodzi o dochodzenie roszczeń.

Pani Aleksandro, nie rozumiem, czemu pisze Pani o przejęciu przez firmę 3s. 3s przejmuje jedynie plac budowy i prace budowlane na zasadzie wykonawcy robót, sam budynek i działki pozostają we własności Simbudu - zatem wszystkie umowy są ważne. Proszę też powiedzieć, w jaki sposób spadamy na koniec kolejki jeśli chodzi o dochodzenie roszczeń. Ja nie jestem prawnikiem, ale ufam prawnikom, z którymi konsultowałam sytuację. Nie zna Pani treści porozumienia między nami a Simbudem, więc może nie powinna się Pani wypowiadać w tej sprawie?

Aleksandra napisał/a:

Jesteście jak dzieci we mgle - nie macie pojęcia o tym, co się dzieje i nie staracie się przewidzieć kolejnego kroku Simsona, który już Was raz oszukał, a nadal bezgranicznie mu ufacie...

Muszę tutaj dodać, że mam już swoje lata na karku, więc nie jestem przyzwyczajona do nazywania dzieckiem;) jak i nie zdarza mi się ufać bezgranicznie nikomu. Jeśli Pani stara się przewidzieć kroki Simsona, być może mogłaby Pani podzielić się z nami swoimi przemyśleniami? Do czego on teraz według Pani zmierza? I co się tak naprawdę dzieje?
Jeśli chodzi o 3s - faktycznie sprawdziłam tą firmę w KRS i pan Piotr figuruje tam jako członek zarządu - każdy może to sprawdzić;) Czy to dobrze czy źle - myślę, że się okaże. Mam nadzieję, że rację będzie miał p. Hadrian
Pozdrawiam

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka